Tel. nr.: 8 614 29 482

Naujienos

2017-03-11

The Founders' Day

2017-03-14 dalyvavome The Founders’ Day projekte. Su verslo auditorija dalinomės sava patirtimi: kaip įvertinti idėjos vertės potencialą? kas sudaro idėjos vertę, kaip ją apčiuopti ir konvertuoti į piniginę išraišką? 

Plačiau...
2016-07-29

Dviratininko byla

Sprendžiame bylą, kai Norvegijoje atsitikusio eismo įvykio metu Lietuvos Respublikos piliečio vairuojamas automobilis partrenkė Norvegijos piliečio vairuojamą dviratį ir sunkiai sužalojo dviratininką. Eismo įvykis įvyko dėl to, kad dviratininkas vienu momentu prarado dėmesį. Jis kažkokiu momentu neapsižiūrėjo ir išvažiavo į kelią, dėl ko buvo sunkiai sužalotas. Už automobilio vairuotoją didelę dviratininkui padarytą žalą kompensavo draudimo kompanija. Išmokėjusi draudimo išmoką draudimo kompanija reikalauja iš automobilio vairuotojo grąžinti dalį išmokos dėl to, kad vairuotojas nepranešė draudikui apie eismo įvykį. Vairuotojas ginasi, kad jis neprivalėjo pranešti apie įvykį, kadangi jis nesijautė atsakingas. TPVCAPDĮ 12 straipsnio 1 dalies 5 punte numatyta, kad įvykus eismo įvykiui, su juo susijęs transporto priemonės valdytojas privalo per 3 darbo dienas nuo eismo įvykio dienos raštu pranešti draudikui, apdraudusiam jo civilinę atsakomybę, apie eismo įvykį, dėl kurio jis yra atsakingas, išskyrus atvejus, kai pranešti apie eismo įvykį jis negali dėl svarbių priežasčių, taip pat pateikti draudikui eismo įvykio dalyvių pasirašytą deklaraciją ar kitą eismo įvykio dalyvių pasirašytą dokumentą apie įvykio aplinkybes. Apie eismo įvykį reikia pranešti draudikui, apdraudusiam jo civilinę atsakomybę, ir tuo atveju, kai neaišku, kuris eismo dalyvis yra dėl jo atsakingas. Tai reiškia, kad draudikui būtina pranešti apie eismo įvykį netgi ir tais atvejais, kai neaiškus kaltininkas. 

Plačiau...
2016-07-29

Išardytos plytų sienos byla

Šiuo metu sprendžiame bylą, kai suveikus patalpų signalizacijai apsaugos firmos darbuotojai atvyko prie pastato ir nepastebėję įsilaužimo į saugomą pastatą požymių išvyko. Kitą dieną užėjus į patalpas pastebėta, kad išlaužta patalpos plytų mūro siena ir pavogti nerūdyjančio plieno vamzdžiai. Signalizacijos davikliai patalpose sureagavo į šilumą skleidžiančių objektų judėjimą patalpų viduje. Prie saugomo objekto atvykę apsaugininkai apžiūrėjo sandėlio patalpas tik iš vienos gatvės pusės, tačiau neapžiūrėjo patalpų iš kitos gatvės pusės. Atidžiai ir iš visų pastato pusių apžiūrėję saugomų patalpų sienas apsaugininkai turėjo realią galimybę pastebėti akivaizdžius įsilaužimo į patalpas požymius, t.y. išlaužtą pastato sieną per kurią nenustatyti asmenys pateko į saugomas patalpas. Šioje byloje įrodinėjame, kad dėl atsiradusių nuostolių atsakinga apsaugos bendrovė. 

Plačiau...
2016-07-29

BMW byla

Sprendžiame situaciją, kai bylą nagrinėjęs teismas nepagrįstai konstatavo, kad prabangaus „BMW 750 LI XDRIVE“, remonto darbų kaina turi atitikti ne gamintojo įgalioto atstovo darbų įkainį, o kitų autoservisų vidutinį valandinį darbų įkainį. Transporto priemonės „BMW 750 LI XDRIVE“, gamintojas netaiko garantijos, jei automobilis remontuojamas ne BMW įgalioto dilerio servise. Bylą nagrinėjęs teismas sukūrė neteisėtą precedentą, kai draudimo kompanija, apdraudusi eismo įvykio kaltininko civilinę atsakomybę, privalo per eismo įvykį nukentėjusiajam asmeniui atlyginti transporto priemonei atsiradusią žalą skaičiuojant pagal jos gamintojo įgalioto atstovo darbų įkainį, o regreso tvarka priteisiama žala skaičiuojama pagal  kitų autoservisų, vidutinį valandinį darbų įkainį. Mūsų nuomone, tokiu būdu teismas neteisėtai iškreipia vienodų teisių pusiausvyrą. Šiuo metu rašome skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui dėl žemesnių instancijų teismų priimtų sprendimų šioje byloje. 

Plačiau...
2015-07-03

Stogo be sniego gaudytuvų byla

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė mūsų klientui palankų sprendimą. Byloje buvo sprendžiama situacija dėl rangovo pareigos vykdyti statybos darbus pagal normatyvinių statybos dokumentų nustatytus reikalavimus ir sutartį, taip pat garantuoti atliktų darbų kokybę.

Plačiau...
2015-07-03

Buto su vitrininiu stiklu byla

Kauno apygardos teismas priėmė mūsų klientui palankų sprendimą. Byloje buvo sprendžiama situacija dėl pardavėjo atsakomybės už netinkamą daiktų kokybę.

Plačiau...
2015-07-03

Pasikeitė mūsų buveinės adresas

Pasikeitė mūsų buveinės adresas. Dabar mus rasite adresu Maironio g. 11, Kaune.

Plačiau...
Naujienos:
Kontaktai

Advokatų profesinė bendrija Dumbliauskas ir partneriai
Maironio g. 11, Kaunas
Kodas 304071987
PVM kodas LT100009564717
A/s LT55 5010 9000 1400 5813
KB „Akademinė kredito unija“